Nemocnice Vsetín - ZDRAVÁ NEMOCNICE

Nemocnice Vsetín - úvodní strana

„Informujeme Vás“

Tiskové zprávy

Chirurgové získali mobilní kolonoskop pro operační sály

Chirurgové získali mobilní kolonoskop pro operační sály
01.12.2011 - 9:43
Mobilní kolonoskop pro vyšetření tlustého střeva přímo v průběhu operace získali nedávno vsetínští chirurgové. Výhoda přístroje je nejen v jeho mobilitě, ale především v detekci nejmenších (nejranějších) stádií zhoubných nádorů. Díky této přesné diagnostice je možné realizovat zákrok s minimální traumatizací těla. Nákup přístroje umožnil sponzorský dar společnosti Indet Safety Systems, která je tradičním partnerem Vsetínské nemocnice.

„Operační výkon je díky novému kolonoskopu možné ušít na míru, s minimální traumatizací těla, laparoskopicky z vpichu a s minimální resekcí střeva,“ doplňuje primář chirurgického oddělení MUDr. Jaroslav Sankot s tím, že pacient může být kvůli zhoubnému onemocnění tlustého střeva operovaný opakovaně a zpravidla vždy dochází k odstranění části střeva. Díky novému přístroji může být resekce podstatně menší (šetrnější).

Nový kolonoskop chirurgové již několikrát použili. „U pacienta, který již byl před rokem a půl operován pro větší nádor, se při kontrole zjistila velmi malá léze na nepřístupném místě blízko sleziny. Nyní jsme jej operovali laparoskopicky s pomocí kolonoskopu. Našli jsme nádor, který by normálně okem nebyl vidět, a provedli jsme malou, pouze asi jen dvanácticentimetrovou, resekci střeva s nádorkem. Na patologii potom zjistili velmi malou lézi, asi centimetrovou, což je velmi časné stádium rakoviny. Operovat tímto způsobem je pro pacienta velmi výhodné,“ dodal primář.

Zakoupení přístroje za dvě stě tisíc korun umožnil sponzorský dar společnosti Indet Safety Systems. „Jsme tradičním partnerem Vsetínské nemocnice a snažíme se tímto způsobem také drobně přispět ke zlepšení kvality života našich zaměstnanců. Usilujeme o to, aby měli nejen pracovní příležitosti, ale také zázemí pro případ že onemocní, pokud se jim nebo jejich příbuzným něco stane. Proto přítomnost nemocnice a její vybavení považujeme za velmi důležité pro život ve zdejším regionu,“ uvedl generální ředitel Indet Safety Systems Ing. Jiří Václavík.

„Spolupráce se společností Indet Safety Systems si velmi ceníme, již nám pomohla s nákupem řady přístrojů. Jednalo se například o přenosný gastroskop nebo pulsní oxymetr, který využívá gynekologicko-porodnické oddělení. Společně s firmou Austin Detonator počátkem tohoto roku významně přispěli na pořízení přenosného ultrazvukového přístroje. Jsme velmi rádi, že nám tyto firmy pomáhají a vycházejí vstříc,“ poděkoval ředitel nemocnice MUDr. Martin Metelka.

 

Ing. Lenka Plačková
tisková mluvčí, PR
Vsetínská nemocnice a.s.


Vyhledávání

Reklamní klinika Vsetín - www.reklamniklinika.cz
© 2006 - 2016 Vsetínská nemocnice a.s.