Nemocnice Vsetín - ZDRAVÁ NEMOCNICE

Nemocnice Vsetín - úvodní strana

„Informujeme Vás“

Tiskové zprávy

Vsetínští ortopedové provedli unikátní operaci kolene

Vsetínští ortopedové provedli unikátní operaci kolene
17.05.2012 - 10:58
Unikátní operace totální náhrady kolenního kloubu provedli v minulých dnech ortopedové ve Vsetíně. Využili revoluční technologii Visionaire, díky které je operační zákrok šetrnější ke kostem a měkkým tkáním pacienta, zkracuje operační čas, snižuje rizika infekcí a dalších komplikací, jimiž mohou být například tuková embolie nebo hluboká žilní trombóza. V České republice se dosud realizovala padesátka operací tohoto druhu.

Koleno na míru

Metoda spočívá v individuální výrobě přesné šablony na základě pacientovy vlastní anatomie.  Data z magnetické rezonance kolenního kloubu a digitální rentgenový snímek celé dolní končetiny se odešlou do  USA, kde vyrobí dva řezací bloky na přesné opracování stehenní a holenní kosti,“ vysvětlil podstatu nové metody primář MUDr. Zdeněk Košťál. Operatérovi moderní metoda umožňuje realizovat naprosto přesné řezy kostí ve správném sklonu a rotaci, potřebné pro ideální umístění implantátu.

 V sazebníku VZP zatím tato technologie není, a proto si ji pacienti hradí sami. Metoda je povolena k plnému klinickému použití a v  současné době je díky svým výborným výsledkům dlouhodobě využívána při operacích ve vyspělých státech EU a USA. Doposud bylo celosvětově odoperováno přibližně padesát tisíc pacientů. V České republice se první operace tohoto druhu uskutečnila na podzim 2011.                                                                                                           

„Ve Vsetíně jsme zatím tuto metodu využili dvakrát, poprvé u šestašedesátiletého muže, podruhé u sedmapadesátileté pacientky. Plánujeme její užití i nadále, podle zájmu pacientů.  Je to velmi sympatická metoda, která může výrazně přispět k optimálnímu výsledku operace,“ doplnil primář.

 

Ortopedie s bohatou tradicí a moderní současností

Vsetínská ortopedie má bohatou - bezmála padesátiletou - tradici, na kterou navazuje i v současnosti. Pacientům je poskytována komplexní ortopedická lékařská i ošetřovatelská péče s využitím kvalitního přístrojového vybavení a moderních postupů. Těžištěm činností je endoprotetika a artroskopická operativa. Lékaři se věnují traumatologii, dětské ortopedii, artroskopické operační léčbě velkých kloubů, totálním náhradám, korekčním úpravám, operační léčbě statických vad nohy, revmatochirurgii, operační léčbě nezhoubných nádorů pohybového aparátu, mnoha dalším zákrokům a vyšetřením. Ročně je na ortopedii hospitalizováno přibližně dvanáct set pacientů, dalších osm tisíc je vyšetřeno ambulantně.


Zpracovala:
Ing. Lenka Plačková
tisková mluvčí, PR
Vsetínská nemocnice a.s.


Vyhledávání

Reklamní klinika Vsetín - www.reklamniklinika.cz
© 2006 - 2016 Vsetínská nemocnice a.s.