Nemocnice Vsetín - ZDRAVÁ NEMOCNICE

Nemocnice Vsetín - úvodní strana

„Pomáháme na svět“

Oddělení gynekologie a porodnictví

 

Vážené klientky, pacientky, návštěvnice a návštěvníci, vítám Vás jménem celého kolektivu oddělení gynekologie a porodnictví. Pokud hledáte mladý, usměvavý, a přesto odborně plně kompetentní zdravotnický tým, který je Vám schopen pomoci čtyřiadvacet hodin denně, jste tu správně. Tým, který pracuje s nejmodernějšími přístroji, metodami a operačními postupy na současné úrovni poznatků vědy. Tým, který nestojí na místě, neustále se vzdělává, udržuje kontakt s nejlepšími klinickými pracovišti v České republice a zavádí nové postupy a metody do běžné praxe. Tým, který si i přes svou vytíženost dokáže udržet úsměv na tváři, lidsky vstřícný a individuální přístup ke každému klientovi – pacientovi, ať už je mu 6 nebo 96 let. Pro nás jste klienti - PARTNEŘI a ne pouze pacienti!       

Za kolektiv oddělení primář MUDr. Jiří  Hlavinka

 

PROHLÁŠENÍ O JMÉNU DÍTĚTE

Milé maminky, často se nás ptáte, kde nalézt formulář Prohlášení o jménu dítěte. Městský úřad Vsetín jej na naši žádost umístil na svých stránkách.

Odkaz: http://www.mestovsetin.cz/prohlaseni-o-jmenu-ditete/d-522368

PORODNICE BEZ POPLATKU ZA OTCE U PORODU
A DALŠÍMI NOVINKAMI

Dodávkou elektricky polohovatelného lůžka byla dokončena modernizace dalších dvou porodních pokojů, na jejichž obnovu přispěli sponzoři i veřejnost v rámci projektu Vánoční pokoj. Porodní sály Vsetínské nemocnice tak v současné době disponují třemi nově vybavenými pokoji, kde rodička s partnerem mohou společně prožít dobu před vlastním porodem.  Porodnice má však i jiné novinky a další připravuje. Více zde.

Další fotografie z porodnice najdete zde.

Inkontinenci operují ve Vsetíně s použitím moderních materiálů

KURZY PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVY

Porodnice má od května 2014 nové kurzy předporodní přípravy a péče o novorozence. Konají se v prostorách edukačního centra v poliklinice (3. patro).
Telef. přihláška 571 490 549, 571 490 542 (po-pá 7.00 - 14.15). Kurz se skládá ze 4 lekcí, každá z nich trvá 1,5 až 2 hodiny. Další informace v letáku - k přečtení a vytištění zde.

 Porodnice získala unikátní systém pro sledování životních funkcí

TELEMETRICKÝ HOLTER MONIKA AN24

Jako třetí v České republice a první ve Zlínském kraji získala Vsetínská nemocnice a.s. moderní telemetrický KTG Holter pro sledování životních funkcí matky a dítěte v těhotenství a při porodu. Přístroj Monica AN24 s příslušenstvím v celkové hodnotě půl milionu korun získal Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice od privátního sponzora. Více zde .  

Druhé komfortní porodní lůžko je již k dispozici

MODERNÍ PORODNÍ LŮŽKA AVE umožňují využití mnoha porodních i úlevových poloh. Podívejte se zde.

 

 

 

Inkontinenci operují ve Vsetíně s použitím moderních materiálů

CHCETE NÁM POMOCI? Stále máme řadu plánů na zlepšení prostředí gynekologicko-porodního oddělení Vsetínské nemocnice. Prostředky shromažďuje a řadu benefičních akcí s tímto cílem pořádá Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice.

 

 ...My maminky víme, proč rodit právě u vás. Sama jsem u vás rodila dva syny a za tu péči doktorů, hlavně panu primáři Hlavinkovi, Janáčkovi a Davidovi, jsem nesmírně vděčná.Také sestřičky jsou úžasné a hodné:) Celkové tuto porodnici doporučuji všem. Díky Vám že tu pro nás jste a přejem mnoho šťastných rodičů a zdravých dětí:) ...  Napsala Alena Bartoňková Studenská v jedné z FCB reakcí.


 • Facebookový profil nemocnice ZDE.

 • Facebookový profil Nadačního fondu pro rozvoj vsetínské porodnice ZDE.

Inkontinenci operují ve Vsetíně s použitím moderních materiálů

Strategii přístupu ke kojení naplňuje veškerý zdravotnický personál novorozenecké stanice dětského oddělení Vsetínské nemocnice, který je školen laktačními poradkyněmi. Novorozenci jsou plně kojeni, pokud to kontraindikace nevylučuje. Náhrada mateřského mléka je podávána alternativním způsobem pouze z lékařské indikace. Více si můžete přečíst zde.

Prověřili sluch již více než osmi stovek novorozenců Sluch stovek novorozenců již otestovali zdravotníci ve Vsetíně. Službu, kterou poskytuje ORL (Ušní, nosní, krční oddělení) Vsetínské nemocnice a.s. od roku 2012, využívají pro své ratolesti téměř všechny maminky rodící ve zdejší porodnici. „Uvítala jsem tuto nabídku a jsem ráda, že sluch mého dítěte je v pořádku,“ zhodnotila maminka Magda Timarová. Více zde.

Inkontinenci operují ve Vsetíně s použitím moderních materiálů

Na oddělení máme polohovatelné postýlky pro novorozence, obnovena byla většina postelí pro maminky, nové přebalovací pulty, výhřevné moduly na pokojích.

Novorozenci po porodu mají k dispozici moderní polohovatelné postýlky, které nemocnici v prosinci 2009 věnoval Nadační fond Kapka naděje. Maminky si postýlky pochvalují pro jejich dobrou obsluhu, možnost rychlé a jednoduché manipulace i průhledný skelet, který umožňuje vizuální kontrolu dítěte a lepší kontakt. Více zde.

Po modernizaci: nový mycí box pro hygienu novorozence.

Přebalovací a originální mycí boxy pro hygienu novorozenců jsou vyrobeny na míru. Při jejich realizaci jsme se inspirovali nejmodernějšími trendy péče o novorozence a zkušenostmi z nemocnic v České republice i v zahraničí.

 

Čím se u nás zabýváme:

 • poskytujeme našim pacientkám komplexní péči ambulantní, lůžkovou, porodnickou i operační

Porodnictví:

 • snažíme se, aby naše pracoviště bylo porodnicí rodinného typu, kde je maximum úsilí věnováno individuálnímu přístupu k rodičce a dítěti
 • jednotka porodních sálů je zařízena tak, abychom zajistili komplexní porodnickou péči 
 • snažíme se, aby tři samostatné porodnické pokoje působily spíše dojmem domácího prostředí
 • budoucí matky mají možnost vybrat si ze širokého spektra porodnických pomůcek a alternativních metod vedení porodu včetně možnosti porodu do vody
 • nastávající otec může být přítomen u porodu a jeho účast je vítána
 • ve spolupráci s oddělením ARO zajišťujeme v indikovaných případech adekvátní tlumení porodních bolestí epidurální či spinální analgesií
 • na oddělení šestinedělí funguje systém rooming in, kdy dítě zůstává po porodu s matkou
 • personál  dodržuje zásady Baby Friendly Hospital
 • respektujeme porodnické plány rodiček

Gynekologie:

  • v oblasti operativy sledujeme trendy minimálně invazivních technik rozvíjíme laparoskopické techniky, které umožňují provádět většinu gynekologických operací už několik let provádíme plné spektrum hysteroskopických operací, které výrazně zkracují pobyt pacientek na oddělení i jejich pracovní neschopnost
  • v oblasti onkologické problematiky jsme schopni nabídnout adekvátní operace i s odstraněním uzlin a ve spolupráci s oddělením klinické onkologie pak poskytujeme i následnou ambulantní péči či chemoterapii
  • v ambulantní části poskytujeme péči ženám všech věkových kategorií, těhotným i netěhotným máme k dispozici moderní přístroje včetně ultrazvuku, provádíme vyšetření těhotných žen v rámci screeningu vývojových vad
  • rozvíjíme a zdokonalujeme diagnostiku a léčbu pacientek s inkontinencí moči včetně operační léčby

  Poděkování: 

  Ráda bych vyjádřila poděkování porodnímu oddělení ve Vaší nemocnici. Rodila jsem ve Vsetíně už podruhé a byla jsem maximálně spokojená. Profesionální přístup všech lékařů, porodních asistentek i sestřiček si zaslouží opravdu velký obdiv. Myslím si,že my maminky můžeme být rády, že máme u nás ve Vsetíně takovou porodnici. Konkrétně bych chtěla poslat obrovský dík panu doktoru Janáčovi. Jeho úžasný lidský a profesionální přístup je pro rodičku k nezaplacení. Myslím, že může být Vsetínská nemocnice ráda, že má lékaře jako je MUDr. Janáč. Velký dík patří i novorozeneckému oddělení za přístup k maminkám. Vsetínskou porodnici a novorozenecké oddělení budu všem vřele doporučovat. Jana Machalcová, Vsetín, říjen 2013

  Další informace z oddělení:

  Inkontinenci operují ve Vsetíně s použitím moderních materiálů
  Inkontinenci operují ve Vsetíně s použitím moderních materiálů
  Problémy s únikem moči trápí stále více žen. Podle průzkumů je inkontinence častější než astma a deprese, týká se každého osmého člověka. Mnohé ženy se přitom o daném problému ostýchají mluvit a obávají se jej řešit. Ve Vsetínské nemocnici a.s. se v posledních letech oblast urogynekologie úspěšně rozvíjí a pacientkám mohou operatéři pomoci s celou řadou obtíží. Využívají klasické i moderní postupy s využitím implantátů.  pokračování »

  Nový monitorovací systém pro JIP
  Oddělení získalo nový monitorovací systém, který slouží pacientkám hospitalizovaným  na gynekologické jednotce intenzivní péče (JIP) po nejrůznějších  zákrocích či v závažných stavech. Jedná se o čtyři monitory s centrální monitorovací jednotkou, která sleduje kompletní životní funkce. Více v reportáži TV Beskyd zde.

   http://www.nemocnice-vs.cz/download/austin%20kreslo.JPG

  Moderní vyšetřovací křeslo zakoupil Austin Detonator
  Oddělení získalo moderní gynekologické vyšetřovací křeslo za více než sto padesát tisíc korun, které zakoupila společnosti Austin Detonator. „Křeslo má nízkou nástupní výšku, která je vhodná i pro méně pohyblivé pacientky. Díky své variabilitě umožňuje i provádění ultrazvukového vyšetření a zvyšuje komfort pacientky. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo křeslo získat, jsme firmě za její sponzorský dar velmi vděční,“ uvedl zástupce primáře MUDr. Martin Janáč.

   Nemocnice získala fetální pulsní oxymetr nové generace

  Fetální pulsní oxymetr nové generace: ochrana dítěte

  IDnes.cz
  Vsetínská nemocnice získala moderní fetální pulsní oxymetr nové generace, který v průběhu porodu umožňuje sledování hladiny kyslíku v krvi plodu pomocí speciálního čidla zavedeného porodními cestami. Vsetínská nemocnice se tak stala teprve třetím zdravotnickým zařízením v ČR, které tento konkrétní přístroj se zcela novým typem sondy využívá. Zakoupení přístroje umožnila firma Indet Safety Systems. pokračování »

  Gynekologie získala laparoskopický morcelátor Moderní laparoskopický morcelátor pro gynekologické operace
  Moderní laparoskopický morcelátor v hodnotě bezmála čtvrt milionu korun získali vsetínští gynekologové. Přístroj umožňuje minimálně invazivní přístup k orgánům dutiny břišní, podstatně se tak zkrátila doba operace i následné hospitalizace a minimalizují se rovněž pooperační jizvy. Vsetínská nemocnice se tak přiřadila k úzké skupině českých a moravských nemocnic, které tuto technologii využívají. Více zde.

  AROMATERAPIE
  Další z alternativních metod ovlivnění bolesti mohou nyní využít rodičky ve Vsetíně. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení aplikuje přírodní léčebnou metodu, při které se používá éterických olejů k inhalaci (aromalampa, odpařováním z misek ve sprše), do vany (ve formě koupele) nebo k masážím. Vhodně zvolená aromaterapie může zmírnit nevolnost i bolest, uvolnit napětí, prohloubit stahy, napomoci správnému dýchání a poskytnout celkový příjemný pocit pohodlí a uvolnění. Více zde.

  Další podrobné informace ve formátu word a pdf.


  Co s sebou do porodnice?

  Pro maminku: těhotenský průkaz, občanský průkaz, průkaz pojištěnce, oddací list (vdané maminky), rodný list (svobodné, rozvedené, ovdovělé maminky), dohoda o jménu a souhlasné prohlášení o otcovství z matriky (nesezdané páry), věci osobní potřeby (přezůvky, župan, toaletní potřeby, jednorázové kalhotky), pro maminku po porodu porodnické vložky, vložky do podprsenky, 2-3 ručníky, 2 podprsenky, jednorázové pleny pro novorozence, vlhčené ubrousky. Více v letácích zde.

  Pro miminko: (v den odchodu do domácí péče) autosedačka, oblečení pro miminko (body, dupačky, kabátek, čepička - dle počasí),deka nebo zavinovačka do autosedačky.

  Ceník výkonů nehrazených z prostředků veřejného zdravotního pojištění:

  Výkon
  Miniinterrupce do 8. týdne 2.600
  Interrupce nad 8 týdnů 4.000
  Laparoskopická sterilizace na žádost pacientky včetně jednodenní hospitalizace 13.500
  Odběr krve ze žíly včetně vyšetření krevní skupiny - statim 445
  Aplikace Rhesonativ 625 IU (Anti - D imunoglobulin) 1.250
  Antikoncepce - první pomoc 300
  Psychoprofylaxe (kurz předporodní přípravy) 200,-Kč/1 lekce, 800 Kč/kurz
  Tisk ultrazvukového snímku
  50
  Výpis z knihy porodů 150
  Sepsání žádosti před interupcí 240
  Anti HIV /detekce antigenu a protilátky 1.260
  BWR 180
  Aplikace Igamad 1500 I.U. (Anti-D imunoglobulin) 1.080
  Entonox - inhalační anestézie u malých výkonů 500
  Entonox - inhalační anestezie u porodu (cena bude účtována dle počtu spotřebovaných objemových jednotek; kdy jedna jednotka vychází z částky Kč 500,--. Příklad: při počtu dvou jednotek = Kč 1.000,--; při počtu tří jednotek Kč 1.500,-- atd.)
  1.000,- až 1.500
  Medikamentózní interrupce - bez hospitalizace (tuzemští samoplátci, včetně zemí EU) 4.500
  Sterilizace z jiných než zdravotních důvodů, provedená při SC (císařském řezu) 1.000

Gynekologie: v oblasti gynekologie poskytujeme konzervativní a operační léčbu ženských chorob, a to jak ambulantní, tak lůžkovou


PrimářMUDr. Jiří Hlavinka 571 818 540
hlavinka@nemocnice-vs.cz
Vrchní sestraBc. Milena Fusková 571 818 542
fuskova@nemocnice-vs.cz

Fotogalerie

Ředitel společnosti Austin Detonator Ing. Otto Grebeň při prohlídce oddělení.Moderní vyšetřovací křeslo vyhovuje všem pacientkám. Společnost Austin Detonator věnovala oddělení moderní vyšetřovací gynekologické křeslo.Moderní porodní lůžko nabízí variabilitu porodních poloh. Nové vybavení si přišla prohlédnout i starostka Vsetína Iveta Táborská.Vsetínská nemocnice a.s. má k dispozici druhé moderní porodní lůžko. Prvním dítětem roku 2011 narozeným ve Vsetínské nemocnici a.s. byl Tobiáš Březík.Po modernizaci: nové postele, multifunkční stolky a další vybavení.Po modernizaci: nové multifunkční stolky s výklopnou deskou.Po modernizaci: nové vybavení pokojů.Po modernizaci: nový mycí box pro hygienu novorozence.Po modernizaci: koupání dítěte v novém mycím boxu.Po modernizaci: koupání dítěte v novém mycím boxu.Po modernizaci: nové přebalovací pulty na pokojích, nová podlahová krytina.Po modernizaci: přebalování dítěte na novém pultu.Slavnostní otevření modernizovaného oddělení šestinedělí, 17.2.2010.Mezi vzácnými hosty byla i starostka Vsetína, paní Květoslava Othová.Slavnostní otevření modernizovaného oddělení šestinedělí 17.2.2010.Starostka Vsetína poděkovala MUDr. Martinu Janáčovi za úsilí při organizaci sbírky.Slavnostní otevření modernizovaného oddělení šestinedělí 17.2.2010.Slavnostní otevření modernizovaného oddělení šestinedělí.Slavnostní otevření modernizovaného oddělení šestinedělí.Modernizované oddělení si prohlédla i starostka Vsetína.Klidný spánek v nové postýlce.Kapka naděje darovala 17 moderních polohovatelných postýlek pro novorozence.Závěr sbírky: sčítání výtěžku z kasiček v Rodinném a mateřském centru Sluníčko.Sbírka pro porodnici: prodej tužek se uskutečnil dvakrát.Benefice pro porodnici se uskutečnila 6. září 2009 ve velkém sále Domu kultury Vsetín.Benefice pro porodnici: prodalo se bezmála devadesát vstupenek.Benefice pro porodnici: Děkujeme všem divákům.V zákulisí: herečka Anna Geislerová, Sylva Janáčková, herečka Kristýna Janáčková a Matěj Ruppert.Benefice pro porodnici: Pořad uvedli MUDr. Martin Janáč a porodní asistentka Sylva Janáčková.Benefice pro porodnici 2009: Zahrála Muzyga Harafica...Benefice: Na pódiu porodní asistentka Sylva Janáčková s herečkou Annou Geislerovou.Benefice pro porodnici 2009: Hostům zahrál i Dareband.Benefice pro porodnici 2009: Na závěr si všichni společně zazpívali lidovky.V květnu 2009 nemocnice získala nové komfortní porodní lůžko za 360 tisíc korun.Umožňuje vedení porodu klasickým i alternativním způsobem.Výhodou nového porodního lůžka je variabilnost.Novinka nabízí elektrické polohování a snadnou manipulaci.Stěhování nového lůžka v reportáži TV Beskyd.Veřejná sbírka na dovybavení části šestinedělí trvá od 1.4. do 30.9. 2009.Sbírka v ulicích: peníze do kasiček vybíraly studentky SZŠ Vsetín.Příspěvek do sbírky poslaly i děti ze ZŠ Karolinka.Veřejnou sbírku podpořila i starostka Vsetína Květoslava Othová.Prostředky na dovybavení oddělení chtějí zdravotníci získat pomocí veřejné sbírky.Sbírka probíhá od 1.4. do 30.9.2009.Zmodernizováno bylo sociální zařízení ....... i koupelna pro pacientky.Chodba v nové barevnosti.Gynekologie - porodní pomůckyGynekologie - porodní vana

Informace

Oddělení se nachází

ve 4. patře
pavilonu B
(pavilon chirurgického
oboru, hlavní budova).

 

Tel. ambulance:

571 818 547,
571 818 545

E-mail:
gynpor@nemocnice-vs.cz


Ambulance

pro veřejnost:

Upozornění:

z provozních důvodů
je v červenci a srpnu
provozní doba ambulancí
do 14.30 hodin.

Děkujeme za pochopení.


Běžná provozní doba:


Pondělí
12.00 – 15.00 hod.
MUDr. Martin Janáč
12.00 – 15.00 hod.
externí lékař

Úterý
12.00 – 14.00 hod.
MUDr. Martin Janáč
14.00 – 15.00 hod.

MUDr. Jiří Hlavinka


Středa

12.00 – 13.00 hod.
MUDr. Radek Laža
13.00 – 15.00 hod.

MUDr. Jiří Hlavinka

Čtvrtek
12.00 – 15.00 hod.
Těhotné ženy
MUDr. Jiří Hlavinka

9.00 – 11.30 hod.

Operační konzília
MUDr. Jiří Hlavinka

Pátek
12.00 – 14.30 hod.
gynekologické pac.
MUDr. Jiří Hlavinka

Poslední registrovaná pacientka k vyšetření půl hodiny před koncem ordinační doby.

Odběry krve a injekce

Pondělí až pátek
6.00 - 7.30 hodin


Návštěvní hodiny:

návštěvy během dne bez omezení (s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu pacienta).

------------------------------

Pomáhají nám:

Frolo přivezl mistrovský pohár do nemocnice

 

Den dětí s ANNOU

pomáhá s nákupem
přístrojů a vybavení
pro děti a novorozence
od roku 2003, celková
částka již překonala
sto tisíc korun.

 

Město Vsetín
přispělo na modernizaci
oddělení a pomohlo
s úhradou akontace
druhého porodního lůžka.

 

Rodinné a mateřské centrum Vsetín
pořádalo sbírku
na dovybavení porodnice.

 

 

 

Společnost Indet Safety Systems
pořídila fetální pulsní oxymetr
nové generace

 


Společnost
Austin Detonator s r.o.

zakoupila nové vyšetřovací
elektricky polohovatelné
gynekologické křeslo.

 

Nadace Děti-kultura-sport
přispěla na nákup prvního
moderního porodního lůžka.

Nadační fond Kapka naděje
zakoupil sedmnáct nových
moderních postýlek
pro novorozence.

Firma TES Vsetín přispěla
výraznou měrou na nákup
laparoskopického morcelátoru.

 

VŠEM DĚKUJEME!

------------------------------

Píší o porodnicích:

BABY ON LINE - vše praktické o těhotenství

a porodu na jedné adrese
úvodní stránka, Vsetín


RODINA- každodeník o dětech a rodičích
úvodní stránka, Vsetín

APERIO- společnost pro zdravé rodičovství
úvodní stránka, Vsetín

Vyhledávání

Reklamní klinika Vsetín - www.reklamniklinika.cz
© 2006 - 2016 Vsetínská nemocnice a.s.