V nemocnici zazněly Policejní pohádky

S napětím naslouchali pacienti dětského oddělení Vsetínské nemocnice příběhu o mladém policistovi Honzíkovi, který obětavě pomohl se záchranou topícího se dítěte. Z knížky Policejní pohádky předčítal malým pacientům policejní mluvčí por. Bc. Vladislav Malcharczik, dětem předal omalovánky navazující na knihu a další drobné dárky.

polpohadky5

„Policejní pohádky vyšly v prvním vydání již před dvěma lety, nyní máme v rukou vydání druhé,“ vysvětlil policejní mluvčí. Knížka obsahuje 16 pohádek a příběhů, určených předškolákům i mladším školákům. Seznamuje děti se zásadami bezpečnosti přiblíží správné i nesprávné chování v různých situacích. „Knihu vydalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Dějem provází policista Honzík a soudce, spravedlivý Přemysl. Ten v závěru zopakuje poučení. V knize jsou i doplňující otázky, které téma rozvíjejí,“ dodal Bc. Vladislav Malcharczik. Publikaci doprovází ilustrace Šárky Nogové, které se objevují i v omalovánkách a v dalších materiálech k tomuto tématu.

Námět příběhu, který si vyslechli posluchači na dětském oddělení, je přitom reálný. Záchrana topící se dívky frýdeckomísteckým policistou. Z policejní praxe čerpají i další pohádky, například O domečku, který plakal, protože mu někdo pokreslil stěny. Jedná se o příběh sprejerství. „Policejní pohádky zůstanou na oddělení, dostali jsme je darem, včetně CD. Takže si je maminky nebo paní učitelky mohou půjčit, číst si či poslouchat je s dětmi a diskutovat o jednotlivých tématech. Předčítání na dětském oddělení bylo příjemné, děti i jejich doprovody odreagovalo od zdravotních problémů,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Vsetínské nemocnice Bc. Eva Kovářová.

Policie ČR dlouhodobě spolupracuje se Vsetínskou nemocnicí při přípravě preventivních a vzdělávacích akcí pro školáky, například v rámci Dne s vaší nemocnicí. V letošním roce se policisté věnovali (a v praxi dětem představovali) správné užívání reflexních prvků, v předchozích letech pak například správnému vybavení jízdního kola a cyklisty.