Rodinný běh potřetí podpořil nemocnici

Vsetín v sobotu 1. října 2016 patřit běžcům. Na několika tratích Valachiarunu běžely stovky sportovců. Součástí tohoto sportovního podniku byl již potřetí benefiční Rodinný běh. Díky společnosti TES, která za každého účastníka uhradila sto korun, ale i dalším příspěvkům z dobrovolného startovného, získá Vsetínská nemocnice krásných 36.380 Kč. Výtěžek převzala ředitelka nemocnice Ing. Věra Prousková a poděkovala všem, kteří se zapojili. Na startu se sešly více než dvě stovky běžců, kteří s sebou přinesly spousty úsměvů, dobré nálady a úžasné energie. Na startu byly všechny věkové kategorie, maminky či tatínkové s kočárky, děti na odrážedlech, prostě spousta aktivních lidí. Neběželo se na čas, ale jen pro radost a dobrou věc. Výtěžek poputuje v letošním roce na dovybavení společných prostor modernizované léčebny dlouhodobě nemocných Vsetínské nemocnice. Všem, kteří s námi šli či běželi, DĚKUJEME.

dsc_0092

dsc_0007

dsc_0069

Text a fotografie: Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí Vsetínské nemocnice a.s.

Ohlédnutí za celým běžeckým víkendem…

Jsme v cíli! Jdeme rekapitulovat…

Medaile byly rozdány, ceny předány, všichni závodníci už jsou doma a IX. AUSTIN Valachiarun 2016 má své vítěze. Podívejte se, jak dopadl letošní ročník běžeckých závodů pro celou rodinu, který proběhl v sobotu 1. října 2016 ve vsetínské Panské zahradě.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Jak jste běželi vy nebo vaši kamarádi? Zde najdete oficiální výsledkovou listinu jednotlivých závodů rozdělenou podle kategorií. Děkujeme OnlineSystem s.r.o. za spolupráci.

FOTO & VIDEO

HORSKÝ MARATON MĚL SVOU PREMIÉRU

Do programu závodů Valachiarun už od začátku patří Horský běh. Letos jsme původní 18 km trasu prodloužili tak, abychom závodníkům připravili Horský půlmaraton. Spousta lidí si půlmaraton vyzkoušela na rovince a ve městě, ale Valašsko nabízí krásné kopce, tak proč toho nevyužít.

Vítězem v kategorii muži se stal Lukáš Kučera (VSK Univerzita Brno) s časem 01:38:24, který minulý rok vyhrál 10km závod O putovní pohár starosty města. Na druhém místě skončil Libor Trtek (Adidas Outdoor Team) v čase 01:42:57 a na třetím místě se umístil Lubomír Židlík z Frenštátu pod Radhoštěm s časem 01:50:21. Mezi ženami byla nejrychlejší Marie Delingerová  (AK Kroměříž) s časem 01:58:10. Druhá doběhla Eliška Sojková z Poličné(13:07:35) a jako třetí se umístila Iva Pachtová z Ostravy s časem 02:16:24.

ZÁVOD 10 KM O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY MĚSTA

Bylo to v roce 2012, kdy se desetikilometrová trať poprvé běžela jako závod O putovní pohár starosty města. Letošním vítězem se stal Václav Bitala (AK EZ Kopřivnice) s časem 00:33:12. Druhý byl Aleš Dedek z Lipníku nad Bečvou s časem 00:35:22) a na třetím místě doběhl Jozef Staník z Lysé pod Makytou a časem 00:36:09. Mezi ženami kralovala Helena Kotopulu ze Zlína (00:38:02), druhá doběhla Adéla Esentierová z Baláž EXTREME-TEAM Ostrava (00:39:13) a třetí byla Andrea Krstevová (00:39:25) z Kopřivnice.