Stavba interního pavilonu již v plném proudu

Po nedávném slavnostním zahájení je stavba nového interního pavilonu v plném proudu a provoz ve Vsetínské nemocnici již zaznamenal několik změn. Realizují se zemní práce, vytýčena je náhradní trasa přístupu k dětskému oddělení a oddělení lékařské mikrobiologie. Odstraňuje se jedna z nájezdových ramp k pavilonu Čtyřlístek a v nemocnici již také po nějakou dobu neuvidíte přistávat vrtulník.

Parkování

Staveniště zaujímá většinu prostoru mezi pavilonem K (Čtyřlístek) a léčebnou dlouhodobě nemocných, tedy i plochu u pavilonu patologie a centrálních laboratoří, která ještě před časem sloužila k parkování. „Se situací jsme počítali dopředu, už při zavedení změn při vjezdu do areálu. Přirozenou cestou se tak v předstihu podařilo snížit množství vjíždějících a parkujících automobilů. Vybudovali jsme nová parkovací stání u léčebny dlouhodobě nemocných, před očním oddělením a nově také za internou, kde těsně před zahájením stavby vzniklo dalších deset parkovacích míst,“ uvedl náměstek pro hospodářsko-technickou správu, člen představenstva Vsetínské nemocnice Ing. Leoš Dostál.

Dočasně bez vrtulníků

Staví se i v místě bývalého travnatého heliportu, zdravotnické vrtulníky tak budou na čas přistávat na stadionu na Ohradě. „Stavební firma potřebuje pro stavbu využívat věžové jeřáby, což by mohlo způsobit kolizi při přistávání či vzletu vrtulníků, proto jsme zvolili tuto variantu,“ dodal náměstek. Stavebníci tak budou moci využívat celé prostranství: pro přístup k dětskému oddělení jsou vytýčeny náhradní trasy, které vedou za stávající internou kolem stravovacího pavilonu.

rampa1

Bourání jedné z nájezdových ramp

Další viditelnou změnou je plánované bourání jedné z nájezdových ramp k pavilonu Čtyřlístek. Pro příchod k neurologické či infekční ambulanci však bude nadále sloužit druhá z nájezdových ramp, příjezd bude možný jen na nezbytně krátkou dobu pro vystoupení či nastoupení pacienta. V rámci stavby nové interny bude později zřízena rampa nová, situována od hlavního vchodu do pavilonu směrem ke vchodu do oddělení lékařské mikrobiologie. „Po dobu výstavby nás čeká celá řada různých provozních omezení, na která bude zapotřebí aktuálně reagovat. Informovat budeme průběžně na webových stránkách nemocnice,“ dodal Ing. Dostál.

casosberny_dokument_atelier_samaj_nova_interna_vsetin_rijen_2016_ukazka
Časosběrné foto: Grafický ateliér Šamaj.

Stavební část za více než dvě stě čtyřicet milionů

Výstavba interního pavilonu Vsetínské nemocnice byla slavnostně zahájena v pátek 30. září 2016. Nová budova poskytne moderní prostředí pro pacienty i zázemí pro personál. Celkové náklady stavební části v hodnotě 243 milionů Kč uhradí ze svého rozpočtu Zlínský kraj, který je zakladatelem a jediným akcionářem nemocnice. Vnitřní vybavení  pak Vsetínská nemocnice. „Dle připraveného projektu se jedná o částku až 75 milionů korun. Předpokládáme však, že výsledné náklady budou díky pečlivé přípravě a soutěži dodavatelů nižší. Veškerá technika a vybavení, které se již nyní pořizuje pro internu či neurologii, je nakupováno tak, aby mohlo být v novém pavilonu využito. Rovněž jsme využili možnost zapojení evropských prostředků do nákupu vybavení a podali jsme žádost o dotaci z fondu EU,“ uvedla již dříve předsedkyně představenstva Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková. Předpokládané ukončení stavebních prací má být 29. července 2018.

Další informace: Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí, PR, Vsetínská nemocnice a.s., tel: 571 490 106, mobil: 737 251 967, plackova@nemocnice-vs.cz.