Studenty pozdravily radní i ředitelka nemocnice

Studenty vyšší odborné školy zdravotnické Vsetín přišli první školní den přivítat nejen ředitel školy (Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠZ Vsetín) Mgr. Dalibor Sedláček, ale také krajská radní pro oblast sociální Mgr. Taťána Valentová Nersesjan a předsedkyně představenstva Vsetínské nemocnice a.s. Ing. Věra Prousková.

Představily stipendijní program

Obě popřály studentům mnoho úspěchů a představily také stipendijní program pro studenty posledních ročníků, který podporuje Zlínský kraj. „Jsem moc ráda, že vás mohu pozdravit u příležitosti prvního září. Chci popřát úspěšný start do nového školního roku, ať se vám vše vydaří. Myslím si, že jste si dobře vybrali povolání, které je posláním, ale správně jste zvolili také načasování. Studujete v době, kdy si společnost velmi uvědomuje potřebnost této profese, začíná být výrazný nedostatek zdravotních sester. Zřizovatel této školy – Zlínský kraj – se rozhodl reagovat na tuto situaci a od tohoto školního roku hradit studentům stipendia,“ uvedla krajská radní pro oblast sociální Mgr. Taťána Valentová Nersesjan, členka školní rady Masarykova gymnázia, SZŠ a VOŠZ Vsetín.

Nemocnice nabídku ještě navýšila

„Vsetínská nemocnice tuto nabídku Zlínského kraje ještě navýšila. A tak můžeme ve spolupráci se Zlínským krajem budoucím všeobecným sestrám, studentům posledního ročníku VOŠ a VŠ nelékařského zdravotního oboru, bezprostředně předcházejícímu nástupu do zaměstnání, nabídnout stipendia dva a půl tisíce korun měsíčně, u vybraných oborů pak až čtyři a půl tisíce korun měsíčně,“ uvedla předsedkyně představenstva Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková. Připomenula, že nemocnice je stabilním zaměstnavatelem. „Pokud se jedná o jistotu zaměstnání, tak nemocnice tady byly, jsou a budou. Domnívám se, že jste si vybrali správně a těším se, že se budeme potkávat nejen v nemocnici, ale také při nejrůznějších akcích, které společně se zdravotnickou školou pořádáme,“ dodala předsedkyně představenstva, která je stejně jako Mgr. Taťána Valentová Nersesjan členkou školní rady Masarykova gymnázia, SZŠ a VOŠZ Vsetín. Zdravotnická škola a nemocnice spolupracují v rámci výuky a výchovy mladých zdravotníků, ale také přípravy mnoha preventivních i společenských akcí.

stipendijniprogram
dsc_0544 dsc_0541 dsc_0540 dsc_0539 dsc_0538 dsc_0537 dsc_0535 dsc_0533 dsc_0530 dsc_0529 dsc_0524 dsc_0523 dsc_0521 dsc_0517

Další informace: Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí, PR, Vsetínská nemocnice a.s., tel: 571 490 106, mobil: 737 251 967, plackova@nemocnice-vs.